Навчання Форекс


Тенденція існує до того часу, поки ціни зберігають тенденцію до зростання та падіння в часі. При висхідному тренді кожен наступний рівень підтримки та опору перевершує попередній. Під час спадного тренду кожен наступний рівень мінімуму і максимуму ціни на рівні підтримки та опору нижче, ніж попередній. Коливання в діапазоні підтримки та опору відбуваються приблизно на одних і самих рівнях.
 
Тактика операцій по тренду та операцій з варіаціями в межах діапазону неоднакова. Відкриті довгострокові позиції на висхідному тренді, а короткострокові на низхідному приносять прибуток під час існування тренду. Навпаки, при коливаннях в діапазоні необхідно замикатися при найменших ознаках реверсу.
 
Друга відмінність стратегії дій під час трендів і коливань всередині діапазону стосується різного ставлення до слабких і сильних ринкових трендів. Перебуваючи в тренді, слід дотримуватися сильних тенденцій, купувати при висхідному тренді й продавати при падінні тренду. При коливаннях діапазону необхідно слідувати протилежним напрямкам, тобто купувати, коли ринок слабкий, а продавати, коли ринок сильний.
 
Найбільш складним завданням технічного аналізу є визначення трендів і змін в діапазоні. Невизначеність ситуації призводить до неминучих помилок.
 
Професіонали повинні бути готові швидко закрити збиткові позиції, не проявляючи впертості. Спроба довести свою правоту на ринку може коштувати занадто дорого.
 
Методи та прийоми
 
Не існує унікального та чарівного методу визначення трендів або варіацій в діапазоні. Насправді є низка стратегій, які слід застосовувати в комплексі. До того ж коли вони підтверджують одна одну, це служить додатковим фактором, що підсилює достовірність інформації. У разі, коли вони суперечать одна одній, краще утриматися від проведення операцій на ринку.
 
1. Оцініть цифри, складені з максимальної та мінімальної цін. Якщо під час підтримки та опору максимальні та мінімальні ціни утворюють висхідний ланцюжок, вони вказують на висхідний тренд. Якщо послідовність йде вниз, це спадний тренд.
 
2. Намалюйте висхідну лінію тренду, що з'єднує останні важливі точки мінімумів цін; і лінію низхідного тренду, що пов'язує останні важливі точки високих цін. Нахил останніх ліній тренду показує поточний тренд. Значуща точка, що відповідає найнижчій або найвищій ціні, на 24-годинному графіку береться як мінімум за тижневий період. Чим більше графіків аналізує людина, тим більше у неї досвіду у визначенні цих точок. Технічний аналіз - це не тільки мистецтво, а й наука.
 
3. Побудуйте криву, яка відповідає 13-денній EMA. Напрямок її нахилу показує тренд. Якщо EMA не має нових максимальних і мінімальних цін протягом місяця, це означає період коливань в діапазоні.
 
4. Визначити тренд допомагають і деякі ринкові індикатори - MACD, Directional system та інші. На ранній стадії тренду спрямована система дає хороші результати. Індикатор VHF (Vertical Horizontal Filter) створений спеціально для визначення моменту появи тренду.
 
Торгуй або чекай
 
Незалежно від того, які методи використовуються, завжди існує правило управління фінансами. Сума, рівна різниці між сумою на відкриття позиції та на закриття стоп-лосс, не повинна перевищувати 2% від ваших коштів, якою б привабливою не здавалася угода.
 
Тактика управління фінансами різна для трендів і коливань ринку всередині діапазону. При наявності тренду слід відкривати позиції на невеликі суми, а закривати при великій різниці цін. При коливаннях в діапазоні можна відкривати на великі суми, але закривати при найменших змінах.
 
При торгівлі із застосуванням діапазонних варіацій дуже важливо правильно вибрати момент для відкриття угоди. А ось для позиціювання по тренду це не має такого значення.
 
Професіонали вважають за краще торгувати при коливаннях діапазону, оскільки мають більше можливостей для безпосереднього управління своїми коштами з меншими непрямими витратами (комісійні, збитки від різниці цін аск/бід тощо). Дилетантам і тим, хто не має близького відношення до торгових майданчиків, слід здебільшого використовувати тренди.
 
Розбіжності, пов'язані з різними часовими базами
 
Загальна картина щодо поточної ситуації на ринку, отримана з графіків, побудованих на різних тимчасових базах, може бути суперечливою.
Якщо при аналізі графіку виникають сумніви у наявності та характері тренду, слід звертатися до графіків з великим базовим періодом. Це основний принцип побудови торгової системи «Потрійний екран».
Одна з поширених помилок полягає в тому, що успіх залежить від швидкості отримання інформації та швидкості виконання операцій в торговій системі.
 

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом