Навчання Форекс


Як ми вже згадували, приватний трейдер отримує доступ на ринок Форекс через брокера або дилінгову компанію. Трейдер заробляє гроші за допомогою валютних спекуляцій, тобто закриваючи позиції при більш вигідному валютному курсі в порівнянні з курсом відкриття. Іноді Форекс-торгівля подібна стрибку в темряву. Залежно від розробленої торгової стратегії результативність угод може відрізнятися. Важливим фактором успіху є характер трейдера, його здатність контролювати емоції та приймати розумні рішення.

Послуги брокерів на ринку Форекс, навпаки, можна вважати справжнім бізнесом. Цей бізнес майже ніколи не схильний до ризиків. Принцип маржинальної торгівлі не дозволяє клієнту дилінгової компанії втратити більше коштів, ніж він має на своєму рахунку і залізти в кишеню брокера.

Ми вже знаємо, що угоди на ринку Форекс проводяться на міжбанківському рівні. Посередник має рахунки в банку в багатьох валютах. Банк надає дилінговій компанії котирування, які вона передає своїм клієнтам. Як правило, остаточні котирування трохи відрізняються від початкових, тому що трейдери отримують котирування зі злегка завищеними розміром спреду. Це дозволяє посереднику заробляти на різниці спреду, бо на міжбанківському рівні угоди проводяться за більш вигідними курсами. Наприклад, банк дає дилінговому центру котирування по валютній парі USD/JPY 104,75/104,77 з розміром спреду в 2 пункти. Дилінговий центр збільшує спред до 4 пунктів і повідомляє своїм клієнтам наступне котирування USD/JPY 104,74/104,78. Уявіть, що трейдер відкриває коротку позицію (продає долари США) в 1 лот, який дорівнює $100 000 (ми нагадуємо вам, що один ІнстаФорекс-лот становить $10 000, тобто в 10 разів менше, ніж стандартний Форекс-лот). Трейдер продає долари за ціною 104,74 єн за 1 долар. Ми отримуємо наступну різницю: 100 000 * (107,75 – 104,74) = 1 000 японських єн, що при конвертації в долари США за міжбанківським курсом становить приблизно $1 000/104,77 = $9,54. Ця сума – звичайний прибуток дилінгової компанії, який не піддається ніяким ризикам. Підкреслимо, що це тільки прибуток, отриманий в результаті відкриття позиції клієнтом. Таку ж суму компанія заробляє при закритті позиції клієнтом. В результаті брокер повертає близько $19 від однієї угоди. А якщо дилінгова компанія обслуговує кілька тисяч клієнтів, які щодня проводять десятки угод, то щоденний виторг дилінгової компанії досягає сотень тисяч доларів США! Як ми бачимо, це дуже прибутковий бізнес.

Але спред – це не єдине джерело доходу Форекс-брокерів. Деякі дилінгові компанії беруть комісійні за кожну операцію або стягують окремі збори за відкриття або закриття позиції. По суті, ці комісійні рівні прибутку від спреду. У нашому прикладі дилінгова компанія може дати клієнтам міжбанківське котирування безпосередньо без підвищення спреду USD/JPY 104.75/104.77. Але посередник може відняти $19 з кожної угоди клієнта. Прибуток залишається таким же. Варто відзначити, що деякі брокери поряд з підвищенням спреду навіть стягують комісійні. На практиці майже неможливо перевірити, чи підвищує дилінгова компанія міжбанківський спред чи ні, бо котирування постійно змінюються, а міжбанківський спред не повідомляють трейдерам.

Вищезгаданий спосіб отримання прибутку посередником має місце, коли трейдер торгує стандартними Форекс-лотами. Якщо використовуються міні- або мікро-лоти, то ситуація трохи інша. Дилінгова компанія не може зробити переказ такої маленької суми через банк на міжбанківському рівні. Обсяг 1 міні-лота становить $10 000, а 1 мікро-лота дорівнює $1 000. Мінімальний обсяг угоди на міжбанківському рівні – $ 100 000. Як же відбуваються угоди в цьому випадку? Відповідь проста. Приблизно 95% початківців трейдерів втрачають свої гроші. Це зазвичай відбувається через те, що більшість новачків шукають легких грошей. Вони неуважно аналізують ситуацію на ринку, ринкові інструменти, а також вплив економічних індикаторів на зміни курсів валют. Ця група людей перетворює Форекс-торгівлю в рулетку. Зазвичай, цей вид трейдерів торгує міні- або мікро-лотами. Саме тому дилінгова компанія не проводить операції таких малих обсягів на міжбанківському рівні. Якщо трейдер закриває позицію по міні- або мікро-лоту зі збитками, то ці збитки переходять дилінговій компанії як виторг. А якщо трейдер закриває позицію по міні- або мікро-лоту з прибутком, то цей прибуток оплачується компанією. Ситуація, коли трейдер призводить до банкрутства брокера, неможлива завдяки тому, що 95% новачків рано чи пізно програють свої гроші, а тим, що залишилися, 5% досвічених трейдерів доведеться заробити настільки багато грошей, щоб ця сума перевищила величезну суму збитків. Якщо ми припустимо, що початкова сума на всіх торгових рахунках однакова, то сума прибутку тих 5% трейдерів повинна бути збільшена в 19 разів, тобто ймовірність цього дуже мала. Більш того, якщо трейдер справляється з міні-лотами, то скоро він переходить на стандартні лоти. Тоді дилінгова компанія не платить йому зі своєї кишені, а проводить валютні операції через банк на міжбанківському рівні.

Описаний вище тип заробітків замовчується дилінговими компаніями. Більшість з них стверджують, що рух грошей відбувається на міжбанківському рівні, а розмір лота не має значення. Однак здоровий глузд і логічні міркування приводять нас до протилежного висновку. Правда може бути десь посередині. Кожен вирішує для себе, вірити чи ні. Проте, будь ласка, задумайтеся над тим, що більшість трейдерів втрачають свої гроші на початку шляху. Заробити на ринку Форекс можливо, і це не міф. Але недостатньо просто клікнути на кнопку «заробити мільйон». Торгівля на ринку Форекс – це ризикована справа, що вимагає певних знань, навичок і досвіду.

Додатковим способом доходу для дилінгової компанії можуть стати процентні ставки банку, описані в попередньому розділі. Однак прибуток від цього, в загальному, незначний. Щоб отримати цей прибуток, відкрита позиція повинна залишатися незакритою тривалий час. Для брокера вигідніше, коли трейдери відкривають і закривають позиції якомога частіше, оскільки, як ми пояснювали вище, кожна досконала угода приносить брокеру прибуток у вигляді комісійних або спреду. Виторг від банківських процентних ставок мала в порівнянні з прибутком від комісійних і спреду.

Як ви переконалися, дилінгові компанії знаходяться в більш вигідних умовах, ніж трейдери. Вони отримують стабільний дохід, і їх бізнес досить успішний. Отже, дилінгові компанії отримують прибуток від спредів, комісійних, банківських процентних ставок, збиткових угод своїх клієнтів, які торгують міні- і мікро-лотами. Виторг трейдерів зазвичай обмежений тільки прибутковими операціями з обміну валюти (або валютними спекуляціями) і в деяких випадках банківськими процентними ставками. Проте, Форекс-торгівля дуже приваблива. Якщо ми будемо розглядати цю діяльність як роботу, а не гру, ми можемо отримувати стабільний і високий прибуток. А в цьому випадку дохід може перевищувати прибуток від фінансових інвестицій, державних облігацій та інвестиційних фондів. Якщо ви піддастеся спокусі та почнете торгувати на Форекс без достатніх знань і навичок, то висока ймовірність, що ви втратите гроші. Отже, ми надали вам достатньо професійної інформації, і тепер вам вирішувати, що робити.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом