Навчання Форекс


Торгівля на відкаті

Як правило, учасники ринку діляться на кілька груп, кожна з яких віддає перевагу своєму методу торгівлі. Важко сказати, яке точне співвідношення прихильників різних методів. Однак, ми схильні думати, що більшість трейдерів дотримуються торгівлі на відкаті, попри те, що це досить ризикована стратегія.

Відкати відбуваються неминуче, тому що ринок не може постійно зростати або падати. Зростання має супроводжуватися спадом, і навпаки. Для того щоб визначити потенційний відкат на графіку, необхідно ретельно проаналізувати ринок за допомогою різних елементів. У цьому випадку на допомогу приходить класичний технічний аналіз з його різними елементами.

Як бачите, проблема досить велика. Для того, щоб розробити та запровадити будь-який метод торгівлі, необхідно володіти достатніми знаннями в області аналізу ринку. У разі аналізу ринку з використанням торгової стратегії відкату необхідно ретельно вибирати конкретні елементи технічного аналізу і правильно встановлювати параметри цих елементів.

Проблема теорії відкату полягає в тому, що будь-який розворот проти поточного тренду може бути інтерпретований трейдером як відкат. Але насправді замість цього може статися розворот тренду, тому визначення може бути досить розпливчастим. Все залежить від вашого індивідуального підходу.

Найпростішою та найефективнішою стратегією торгівлі на відкаті є покупка поблизу рівня підтримки. В якості рівня підтримки можна використовувати ваші власні лінії, а також ковзні середні. Крім того, ви можете використовувати або одну ковзну середню, або їх комбінацію. І ковзні середні, і рівні підтримки добре працюють для цієї стратегії. Тож насправді не має значення, яку з них ви виберете. Питання лише в тому, який період слід встановити для ковзної середньої.

Якщо ви подивитеся на це питання уважніше, то побачите, що кожен трейдер прагне отримати великий прибуток. Однак річ у тому, що для отримання великого прибутку трейдер повинен використовувати більш тривалі тимчасові рамки. По-перше, це дасть можливість бути більш впевненим у рівні підтримки. По-друге, дозволить отримати більший прибуток. Якщо це так, то стратегія торгівлі на більш тривалих таймфреймах заслуговує на більшу увагу. Тому при визначенні параметрів ковзних середніх рекомендується вибирати значення від 50 і вище. Для кожної валютної пари потрібно вибрати різні значення ковзних середніх.

Тепер давайте обговоримо базову стратегію відкату.

Перше, що ми повинні зробити, це встановити відповідність між денним і тижневим графіками. Візьміть тижневий графік валютної пари та встановіть напрямок тренду відповідно до ковзної середньої. Встановіть параметри ковзних середніх з урахуванням особливості конкретної валютної пари. Наприклад, 50, 100 і 200. Потім побудуйте рівні підтримки та опору.

По-друге, необхідно співвіднести тижневий тренд з денним. Часто трейдери використовують рівні корекції Фібоначчі в цій торговій стратегії. Це дає можливість визначити прихований рівень підтримки в разі відкату ціни. Проблема полягає в тому, що хоча він і здається простим, такий підхід насправді досить складний, і торгівля на основі цієї теорії стає набагато складнішою.

Складність полягає в тому, що потрібно правильно визначити рівень відкату. Тому при визначенні цього рівня потрібно бути дуже уважним. Як правило, більш глибокі рівні корекції є надійніші. Тому, щоб бути в безпеці, рекомендується дотримуватися рівня корекції 62%. Використовуючи цей рівень, необхідно переконатися, що він відповідає ковзним середнім, які повинні знаходитися в області цього рівня.

Також обов'язково використовуйте додаткові компоненти технічного аналізу. Стосовно описаної стратегії можна використовувати RSI та Stochastic. Коли ціна відкочується до рівня підтримки, рекомендується враховувати значення цих індикаторів, наприклад, Stochastic. Якщо в цей час лінія індикатора знаходиться в зоні перекупленості, це буде гарним сигналом для розвороту. Крім того, коли ви аналізуєте ситуацію, добре працює метод аналізу японських свічок. Бичача свічка на очікуваному мінімумі відкату також робить цей сигнал більш значущим.

Нарешті, ви повинні відкривати позиції лише тоді, коли всі елементи мають однакову динаміку. Таким чином, ціна повинна досягти рівня підтримки, тим часом як індикатор Stochastic повинен вийти із зони перекупленості. Більш того, бичача свічка повинна сформуватися в області потенційного розвороту. Зазвичай найкращий час для відкриття позиції - це коли ви бачите свічку, що підтверджує ваші припущення, тобто в нашому випадку бичачу свічку.

Дана торгова стратегія має багато послідовників. Перевага полягає в тому, що вона однаково добре працює як при висхідних, так і при спадних трендах. Ще одним фактором на користь цієї стратегії є аналіз більших часових рамок. Звичайно, ми не стверджуємо, що ця стратегія абсолютно неефективна на короткострокових часових рамках. Однак більшість трейдерів віддають перевагу її використанню на більш тривалих проміжках часу. У будь-якому разі, якщо ви хочете застосувати цю стратегію у внутрішньоденній торгівлі, вам слід шукати ефективні параметри для всіх елементів, які ви використовуєте.

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом