Служба поддержки
×

Тренд і коливання в діапазоні

Тренд існує, якщо ціни зберігають тенденцію зростання або зниження в часі. При зростаючому тренді кожний наступний рівень підтримки або опору перевищує попередній. У спадному тренді кожний наступний рівень нижчих і верхніх цін за підтримки та опорі менше попереднього. Під час коливання в діапазоні підтримки та опору відбуваються приблизно на одних і тих же рівнях.

Тактика при операціях під час тренді та під час коливань в діапазоні різна. Відкриті довгі позиції на зростаючому тренді та короткі на знижувальному приносять прибуток на всьому протязі тренду. Коли ж відбуваються коливання в діапазоні, слід закриватися при найменших ознаках розвороту.

Інша відмінність в тактиці оперування під час трендів і під час коливань в діапазоні полягає в різному ставленні до сильних і слабких тенденцій ринку. Під час трендів слід дотримуватися сильних тенденцій - купувати при зростаючому і продавати при спадному тренді. Під час коливань в діапазоні слід триматися протилежної позиції - купувати при слабкому ринку і продавати при сильному.

Виявлення трендів і коливань в діапазоні одна з найважчих завдань технічного аналізу. Невизначеність ситуації неминуче призводить до помилок.

Професіонали повинні бути готові швидко закривати програшні позиції, не опиратися. Намагатися весь час доводити свою правоту на ринку - занадто дороге задоволення.

Методи та техніка

Не існує єдиного і неповторного чарівного методу виявлення трендів і коливань в діапазоні. Насправді існує цілий ряд методів, які потрібно застосовувати в поєднанні один з одним. Причому тоді, коли вони узгоджуються один з одним - це служить додатковим чинником, що підсилює надійність несеної ними інформації. Коли ж вони один одному суперечать - краще тимчасово відмовитися від операцій на ринку.

1. Оцініть фігури, утворені верхніми та нижніми цінами. Якщо при підтримках і опорі верхні та нижні ціни утворюють зростаючу послідовність - вони показують наявність зростаючого тренду. Якщо ж послідовність - спадна, тренд - регресний.

2. Проведіть лінію зростаючого тренду, поєднуючи останні значущі точки нижчих цін, і лінію спадного тренду, поєднуючи останні значущі точки вищих цін. Нахил останніх ліній тренду виявляє поточний тренд.

Значуща точка, відповідна нижчій або найбільшій ціні, береться для добової діаграми за період, не менший, принаймні, тижня. У міру аналізу діаграм приходить досвід у визначенні цих точок. Технічний аналіз - і наука, і мистецтво.

3. Побудуйте криву, відповідну 13-добової експоненційної ковзної середньої (ЕСС). Напрямок її нахилу визначає тренд. Якщо ЕСС не виходить на нові значення вищої або нижчої ціни протягом місяця, це означає період коливань в діапазоні.

4. Допомагають ідентифікувати тренд і деякі індикатори ринку, такі як MACD, Система напрямків (Directional system) та ін. Непогані результати виходять при використанні індикатора Система напрямків (Directional system) на початкових стадіях тренду. Спеціально для виявлення моменту зародження тренду сконструйований індикатор VHF (Вертикально-горизонтальний фільтр).

Торгувати або почекати

Які б методи ви не використовували, існує правило фінансового менеджменту. Величина, що дорівнює різниці між сумою при відкритті позиції та при захисному закритті, не повинна перевищувати 2% від ваших коштів, якою б привабливою не здавалася операція.

Тактика фінансового менеджменту різна при трендах і при коливаннях ринку всередині діапазону. При наявності тренду відкривають порівняно невеликі за сумами позиції, але зате закриваються при великій різниці цін. При коливаннях в діапазоні можна відкриватися на більші суми, але закриватися при невеликих змінах.

При торгівлі під час коливань в діапазоні дуже важливо вибрати момент відкриття позиції, в той час, як при позиціонуванні уздовж тренду це не має такого значення.

Професіонали воліють оперувати під час коливання в діапазоні, бо у них більше можливостей оперативного управління своїми активами при менших непрямих витратах (комісійних, втрати від різниці цін попит/пропозиція і т. д.). Любителям, тим хто далекий від торгових майданчиків, слід в основному використовувати тренди.

Неузгодженість при різних часових базах

Висновки про поточний стан ринку, зроблені по діаграмах, побудованих на різних часових базах, можуть суперечити один одному.

Якщо при аналізі діаграми виникли сумніви про наявність і характер тренду, слід звернутися до діаграм з великим базовим періодом. Цей принцип ліг в основу побудови торгової системи Потрійний екран (Triple Screen trading system).

Одна з поширених помилок, що успіх залежить від швидкості отримання інформації та швидкості проведення операцій в торговій системі.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""