Служба поддержки
×

Короткострокова торгівля

Секрет в тому, що чим менше тривалість вашої торгової операції, тим менше грошей ви зробите.

Сумно, але це саме так. Подумайте про будь-які інвестиції, в якій ви коли-небудь брали участь. Чи вдавалося вам провернути всі справи за один день? І якщо ви настільки щасливі, скільки разів вам вдавалося повторити це? Трохи. Це тому, що універсальне правило життя, тобто зростання, таке ж як і універсальне правило спекуляції: для зростання прибутків потрібен час.

Успішні трейдери знають, що за хвилину ринок може просунутися лише на якусь відстань, за 5 хвилин він може піти трохи далі, за 60 хвилин — ще далі й, невідомо наскільки далі за день або за тиждень. Трейдери-невдахи хочуть торгувати в дуже коротких часових проміжках, автоматично обмежуючи потенціал свого прибутку.

За визначенням, вони навмисне обмежують свої прибутки та дотримуються сценарію необмежених збитків. Не дивно, що багато добилися таких поганих результатів у короткостроковій торгівлі. Вони замкнули себе в безвиграшній ситуації, керуючись помилкою, часто розповсюджуваною брокерами або продавцями торгових систем: можна зробити гори грошей, ловлячи ринкові максимуми та мінімуми протягом дня. Ця думка підтримується, здавалося б, раціональним твердженням: торгуючи в межах тільки одного дня і ніколи не залишаючи відкриті позиції на ніч, ви не піддаєтеся впливу новин або великих змінний, обмежуючи тим самим свої ризик. Це абсолютно неправильно, причому відразу з двох причин.

По-перше, ваш ризик знаходиться під вашим контролем. Єдиний ваш контроль в цьому бізнесі — це встановлення стоп-ордера (stop-loss point) — рівня, на якому ми закриваємо позицію. Так, на наступний ранок ринок може відкритися з гепом далі вашого стопа (проскочити за ваш стоп), хоча це рідкісний випадок. Але навіть тоді ми можемо обмежити втрати, маючи стопи та гаряче бажання вийти з програшних угод. Невдахи тримаються за збитки, переможці — ніколи.

Як тільки ви встановлюєте позицію зі стопами, ви можете втратити тільки заздалегідь визначену кількість грошей. Незалежно від того, коли або як ви відкрили позицію, ваш стоп обмежує ваш ризик. Ваш ризик однаковий, купуєте ви в точці абсолютного максимуму нового ринку або в точці його абсолютного мінімуму.

Відмова від несення позицій в овернайт обмежує кількість часу, протягом якого має рости ваше капіталовкладення. Іноді ринок відкривається і проти вас, але якщо ми знаходимося на правильному шляху, в більшості випадків ринок відкриється в нашу користь.

І що більш важливо, закінчуючи нашу торгівлю в кінці дня або, ще гірше, в певний штучний момент, скажімо, по 5 або 10-хвилинному графіку, ми радикально обмежуємо потенціал прибутку. Ми говорили про те, що різниця між невдахами та переможцями в тому, що невдахи тримаються за свої втрати? Інша відмінність в тому, що переможці тримають свої виграшні позиції, в той час, як невдахи виходять «занадто рано». Справа виглядає так, як ніби невдахи не можуть виносити перебування у виграшній позиції: вони настільки щасливі отримати хоч якийсь прибуток, що виходять з гри дуже рано (як правило, протягом дня входу).

Ви ніколи не зробите великих грошей, поки не навчитеся утримувати свої виграшні позиції, причому чим довше ви їх тримаєте, тим більшим потенціалом отримання прибутку володієте. Коли процвітаючі фермери засівають поле, вони не викопують рослини кожні кілька хвилин, щоб подивитися, як вони ростуть. Вони дозволяють їм прорости та вирости. Ми, трейдери, могли б багато чого взяти у цього природного процесу зростання. Успіх роботи трейдерів нічим не відрізняється від праці фермера: щоб виростити виграшні угоди, необхідний час.

 

Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""