Служба поддержки
×

Торгівля на відкатах

Як правило, ринок ділиться на декілька великих груп, кожна з яких вважає за краще свої методи торгівлі. Точно сказати, яке співвідношення представників тих чи інших методик, навряд чи можливо. Але ми думаємо, що, попри всю свою ризикованість, левову частку ринку займають прихильники методики торгівлі на відкатах.

Відкати є неминучою подією, бо ринок не може весь час перебувати у фазі зростання або падіння. Зліт обов'язково повинен супроводжуватися падінням і навпаки. Для того, щоб визначити місце на графіку, де відбудеться можливий відкат, необхідно ретельно аналізувати ринок за допомогою різних елементів. І в такому випадку на допомогу прийде класичний технічний аналіз зі своєю багатогранною різноманітністю всіляких елементів.

Як бачите, проблема досить глибока. Адже для побудови та використання будь-якого методу торгівлі необхідно достатньою мірою володіти методами аналізу ринку. В такому випадку необхідно ретельно підійти як до вибору конкретних елементів технічного аналізу, так і до правильного задання параметрів таких елементів.

Вся проблема теорії відкатів полягає в тому, що будь-який розворот проти чинного тренду може бути витлумачений трейдером як відкат. Але насправді може статися перелом тенденції, тому кордони визначення досить прозорі. Все залежить від вашого індивідуального підходу.

Найбільш проста і ефективна стратегія торгівлі на відкатах – покупка близько лінії підтримки. В якості такої лінії можна використовувати як самостійно проведені лінії, так і ковзаючі середні. Причому можна використовувати як одну ковзаючу середню, так і їх поєднання. Як ковзаючі середні, так і лінії підтримки непогано працюють стосовно даної тактики, тому особливої ​​різниці в їх використанні ми не бачимо. Питання лише в тому, який період задавати для ковзних середніх.

Якщо дивитися на питання більш об'ємно, то, безумовно, кожен трейдер прагне отримати якомога більше прибутку. Але суть така, що для її отримання трейдеру необхідно грати на великих часових інтервалах. Це, по-перше, дасть можливість більше довіряти лінії підтримки, а по-друге, дозволить отримати більше прибутку. А раз так, то більшу увагу заслуговує стратегія торгівлі на більш довгих тимчасових інтервалах. Отже, при визначенні параметрів змінних середніх варто керуватися значеннями від 50 і вище. До кожної валютної пари варто підбирати своє значення для ковзних середніх.

Тепер ми розглянемо елементарну стратегію, засновану на використанні відкатів.

Перше, що ми повинні зробити, це встановити відповідність між денним і тижневим графіком. Візьміть тижневий графік будь-якої валютної пари та встановіть напрямок тренду відповідно до легких середніх. Параметри ковзаючих середніх задайте, враховуючи особливість тієї чи іншої валютної пари. Припустимо, це будуть 50, 100 і 200. Крім того, побудуйте лінії підтримки та опору.

Друге. Необхідно співвіднести тижневий тренд з денним. Нерідко трейдери використовують в даній стратегії торгівлі рівні відновлення Фібоначчі. Це дає можливість визначити завуальовану лінію підтримки в разі відкату ціни. Але вся проблема в тому, що, попри всю, здавалося б, простоту даного методу, цей підхід досить складний, і торгівля з використанням даної теорії значно ускладнюється.

Вся складність полягає в тому, що необхідно правильно визначити рівень відновлення. Визначенню даного рівня варто приділити особливу увагу. Як правило, більш глибокі лінії відновлення заслуговують на більшу довіру, тому для безпечної торгівлі варто керуватися 62% рівнем відновлення. Використовуючи даний рівень, обов'язково зіставте його з легкими середніми, які повинні знаходитися в області цього рівня.

Третє. Обов'язково використовуйте для аналізу додаткові компоненти технічного аналізу. Стосовно до описуваної стратегії можна використовувати RSI та Stochasic. При відкаті ціни до рівня підтримки варто враховувати показання цих індикаторів, наприклад, стохастика. Якщо лінія індикатора знаходиться в цей час в зоні перепроданості, то це буде непоганим сигналом, що передвіщає швидкий розворот. Крім того, при аналізі ситуації дуже добре працює свічковий аналіз. Маються на увазі японські свічки. Бичача свічка на передбачуваній нижчій точці відкату також надає даному сигналу більшої значущості.

Четверте. Відкриття позиції має бути здійснено при однаковому показанні всіх елементів. Ціна повинна досягти рівня підтримки, стохастик в цей час повинен вийти із зони перепроданості, а на передбачуваній області розвороту повинна утворитися бичача свічка. Як правило, найбільш доцільно відкривати позицію тоді, коли ми переконаємося в наявності, що підтверджує наше припущення, свічки, тобто в такому випадку – бичачої.

Дана методика торгівлі знайшла своїх численних шанувальників. Її перевага полягає в тому, що вона однаково добре працює як на висхідному тренді, так і на низхідному. Ще одна умова, при якій використовується дана стратегія, – аналіз довгострокових тимчасових графіків. Звичайно, ми не переконуємо вас в тому, що дана стратегія абсолютно неефективна на коротких тимчасових інтервалах, але все-таки більшість використовують її стосовно довгострокового періоду. У будь-якому випадку, якщо ви бажаєте використовувати цю стратегію при торгівлі інтрадей, то вашим завданням буде пошук оптимальних параметрів, на які буде необхідно задати всі використовувані елементи.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""