Навчання Форекс


Сходження-розбіжність ковзних середніх (MACD) - це технічний індикатор, який слідує за трендом динамічного індикатора. Він показує взаємозв'язок між двома ковзними середніми ціни активу.

Технічний показник MACD обчислюється шляхом віднімання 26-періодної експоненціальної ковзної середньої (EMA) від 12-періодної EMA. Сигнальна лінія MACD, 9-денна EMA, використовується для позначення найбільш сприятливих моментів для продажу або покупки.

Індикатор MACD дає точні сигнали в умовах високих ринкових коливань всередині торгового каналу. Як правило, трейдери використовують такі сигнали, як перетин, стан перекупленності/перепроданості ринку, дивергенцію.

Кросовери

Додаток MACD заснований на перетині індикатором його сигнальної лінії. MACD подає сигнали на продаж, коли перетинає сигнальну лінію нижче, і на покупку, коли перетинає її вище сигнальної лінії. Перетин індикатором нульової лінії вгору/вниз також дає сигнали на покупку або продаж.

Умови перекупленності/перепроданості

MACD також можна використовувати для визначення умов перекупленості/перепроданості. Коли коротка ковзна середня знаходиться значно вище довгої (коли MACD зростає), це означає, що той чи інший торговий інструмент вкрай перекуплений та скоро повернеться до нормальних рівнів.

Дивергенція

Розбіжність MACD з ціною вказує на майбутню зміну тренду. Бичача розбіжність відбувається, коли індикатор MACD досягає нових максимумів, а ціна залишається низькою. Ведмежа дивергенція виникає, коли індикатор падає до нових мінімумів, а ціна залишається високою. Обидва типи розбіжностей стають більш важливими, якщо вони утворюються в зонах перекупленості/перепроданості.

Формула MACD

MACD обчислюється шляхом віднімання довгострокової EMA (26 періодів) від короткострокової EMA (12 періодів). Потім поверх лінії MACD наноситься дев'ятиденна EMA, яка діє як сигнальна лінія.

MACD = EMA(CLOSE, 12)-EMA(CLOSE, 26)

СИГНАЛ = SMA (MACD, 9)

де

* EMA – експоненціальна змінна середня;

* SMA – проста змінна середня;

* SIGNAL ‒ сигнальна лінія індикатора.

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом