Навчання Форекс


У попередньому розділі ми порівнювали роботу на ринку Форекс з можливістю заробити на угодах купівлі/продажу валюти в обмінному пункті. Очевидно, що Форекс має ряд переваг, які дозволяють трейдерам отримувати значний прибуток в короткий час. Основною перевагою є маржинальна торгівля, яку можна назвати «основою піраміди» такого способу заробітку. Маржинальна торгівля була введена на ринку Форекс в 1986 році.

Такий вид торгівлі дозволяє інвесторам з відносно малим капіталом працювати на ринку Форекс. Без цього приватні інвестори не зможуть торгувати, бо допустима сума контракту на ринку Форекс складає 100 000 доларів США (розмір 1 лота в ІнстаФорекс дорівнює 10 000 доларів США, що в 10 разів менше стандартного ринкового лота). Посередник (брокерська або дилерська фірма) надає своєму клієнтові позику для здійснення валютних операцій, яка додається до коштів клієнта, що іменується гарантійним депозитом. Сума гарантійного депозиту становить 1-5% від розміру ордера, зробленого клієнтом, і також залежить від кредитного плеча. Кредитне плече може бути 1:20, 1:50, 1:100 і навіть 1:500 залежно від умов, пропонованих брокером. Це означає, що маючи гарантійний депозит в розмірі $1 000, трейдер може отримати в якості кредиту від $20 000 до $500 000 для проведення угод на ринку Форекс. Відкриваючи позиції на велику суму грошей, ми можемо отримати значний прибуток. Але оскільки угоди проводяться за участю позикових коштів, ризик збитків зростає пропорційно очікуваного прибутку. Іншими словами, ми можемо подвоїти баланс нашого рахунку так само швидко, як і втратити всі гроші.

Як було сказано вище, кредит надається під заставу гарантійного депозиту, який називається заставним депозитом або маржею (грошовим забезпеченням). Ось звідки походить термін маржинальна торгівля. Це означає, що взявши кредит на здійснення валютних операцій на ринку Форекс, клієнт ризикує лише своїми власними засобами. Клієнт не може втратити більше грошей, ніж він має на своєму торговому рахунку. В цьому відношенні компанії, які надають посередницькі послуги на міжнародному валютному ринку, повністю захищені.

Чому брокери (дилінгові фірми) надають вам кредит для Форекс-торгівлі? Є кілька джерел доходу для таких компаній, які ми зараз детально розглянемо.

По-перше, вони можуть стягувати комісійні за кожну угоду, яку здійснює клієнт. Це означає, що коли ви закриваєте угоду, якась сума автоматично виводиться з вашого торгового рахунку незалежно від того, чи була ваша угода прибутковою або збитковою.

По-друге, такі компанії заробляють на спредах, бо вони надають більш високі спреди в порівнянні зі спредами реальних ринкових котирувань. Зверніть увагу, що компанія здійснює операцію клієнта від свого імені та за свої кошти (позичає вам в якості кредиту) по котируваннях, що встановлюються банком. Клієнти бачать котирування з завищеними спредами.

По-третє, якщо клієнт працює з міні- або мікро-лотами, він фактично «грає» проти брокера, тому що ні міні-, ні мікро-лоти не торгуються на міжбанківській біржі. Якщо ви отримуєте прибуток, то гроші виплачуються брокером, якщо ви втрачаєте, то брокер забирає гроші собі в кишеню. Розуміючи, як працює схема фіксації прибутку, ми можемо зробити висновок, що більшість початківців трейдерів торгують мікро- і міні-лотами та втрачають свої гроші. Для того, щоб не допускати таких помилок і не виявитися в цьому числі, ретельно вивчіть ринок Форекс, перш ніж приступити до торгівлі на реальному рахунку.

Зрештою, компанія може додати відсоток на кредит, що надається вам. Це означає, що відсоток буде додано на всі позиції, які були закриті до кінця дня. У кращому випадку, це буде ставка рефінансування при кредитуванні на одну ніч, тобто ставка, встановлена ​​центробанком для комерційних банків в даній країні. В такому випадку, мова йде про банківський відсоток (це детально пояснюється в відповідному розділі). Такі процентні ставки відрізняються в різних країнах. Таким чином, в залежності від валюти угоди та типу угоди (купівля або продаж), відсоток банку виводиться з рахунку клієнта або нараховується на нього.

У маржинальної торгівлі не буває фізичного постачання валюти, тому дата нарахування валюти на рахунок (дата валютування) втрачає свій сенс. Онлайн трейдери заробляють на валютних операціях, відкриваючи позицію по одній ціні та закриваючи її за іншою. Трейдери можуть працювати з будь-якою валютною парою незалежно від того, в якій валюті вони зробили депозит. Більш того, трейдери можуть відкривати як короткі позиції, так і довгі по будь-якій валютній парі. Всі прибутки та збитки конвертуються в валюту гарантійного депозиту.

Давайте розглянемо принцип маржинальної торгівлі на прикладі. Уявіть, що ви працюєте з міні-лотами та очікуєте зростання курсу долара США проти японської єни (USD/JPY). На вашому рахунку є 2 000 доларів США, а розмір 1 лота залишає 10 000 доларів. Припустимо, що ваш брокер надає вам кредитне плече 1:50. Це означає, що для відкриття позиції вам потрібен гарантійний депозит в сумі 200 доларів (тому що 200 х 50 = 10 000). У момент відкриття позиції гарантійний депозит в сумі 200 доларів заморожується, тому у вашому розпорядженні тільки 1 800 доларів, які називаються вільної маржею, тобто не використовувані в якості застави кошти. Ви можете відкрити інші угоди тільки на цю суму.

Не рекомендується залишати малу вільну маржу. Причина полягає в наступному. Як тільки ви відкриваєте позицію, коливання курсу долара США проти японської єни можуть тимчасово піти в несприятливому для вас напрямі. А це означає, що якщо закрити позицію в цей момент, то ви зазнаєте збитки, які будуть списані з вашого рахунку. Брокер не дозволить вам втратити більше, ніж ви маєте на своєму торговому рахунку. В іншому випадку брокеру доведеться платити зі своєї кишені. Отже, як тільки ваші поточні (плаваючі) збитки сягають рівня, коли ваш депозит не може їх покрити, то ваша позиція буде автоматично закрита або заблокована брокером.

Такому автоматичному закриттю позиції буде передувати так звана вимога маржі (margin call), що означає вимогу надати додаткові кошти. Ми докладно зупинимося на ньому в наступному розділі. Тому чим більше грошей ви маєте на рахунку, тим більше різкі коливання валютних курсів ви можете витримати, уникаючи вимоги маржі. Ціна може змінитися в тому напрямку, який вам потрібно, і ви зможете отримати прибуток. Але якщо ваш баланс не може витримати тимчасові негативні коливання, то ви зазнаєте збитки.

Чим більше позицій (лотів) ви відкриваєте, тим більше коштів потрібно мати на торговому рахунку. У нашому прикладі, ми відкриваємо Не 1 лот, а 4, тому гарантійний депозит повинен бути не $200, а $800. Отже, вільна маржа становитиме $1 200. Оскільки тимчасові коливання курсів, які дають збитки, впливають на всі 4 позиції, то шанс отримати вимогу маржі збільшується пропорційно – тобто в 4 рази! У наступному розділі ми розглянемо таку ситуацію в подробицях.

Отже, маржинальна торгівля надає трейдеру ряд переваг. При компетентному підході до торгівлі, це може стати джерелом вашого прибутку. Але, з іншого боку, збільшення ймовірного доходу означає зростаючий ризик збитків. Тому маржинальна торгівля є «палицею з двома кінцями». Вона може зробити вас як багатим, так і бідним. Тільки ваш розум, досвід і удача приведуть вас до успіху!

Вибрані статті

Проблеми з введенням/виведенням коштів

Що робити, якщо виникають проблеми з введенням/виведенням коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом