Навчання Форекс


Хвильова теорія Елліотта

Хвильова теорія Елліотта є розробкою добре відомої теорії Доу. Вона може бути застосована для будь-якого активу, що вільно торгується, зобов'язання або товару (акції, облігації, нафта, золото тощо.). Хвильову теорію запропонував бухгалтер Ральф Нельсон Елліот у своїй книзі ""Хвильовий принцип"", опублікованій у 1938 році. Хвильова теорія Елліотта базується на деяких постійних циклічних моделях у психології поведінки людини. За словами Елліотта, рух ринкової ціни можна чітко визначити і показати на графіку у вигляді хвиль. Хвиля – це чітко помітний ціновий рух. Хвильова теорія Елліотта – це система емпірично виведених правил для прогнозування поведінки ринку.

В рамках бичачого тренду хвилі 1, 3 і 5 є імпульсними хвилями, які поділяються на п'ять хвиль меншого розміру. Хвилі 2 і 4 є корекційними хвилями, і вони поділяються на три підхвилі. Імпульсні хвилі позначаються цифрами, а корекційні – буквами.

Для всіх часових рамок теорія Елліотта стверджує:

1. Ринок може перебувати у бичачій або у ведмежій фазі.

2. Обидві фази в обраному часовому інтервалі можна описати формуванням 8 хвиль ринкових рухів.

3. Перші п'ять хвиль будь-якої фази, які позначені цифрами, формують основний ринковий тренд, або імпульс. Останні три хвилі, які позначені буквами, формують корекційний рух, протилежний основному тренду. Подальший розвиток в рамках останніх трьох хвиль може призвести до зміни ринкового тренду.

4. Кожна хвиля розвивається в часі за своїми власними правилами. Момент, коли хвиля завершує своє формування, а також її розмір, можуть бути передбачені з високою точністю, враховуючи, що всі ринкові хвилі на більшому часовому інтервалі були правильно ідентифіковані, а поточні ринкові умови були точно визначені.

5. Якщо прогнозований момент завершення хвилі або її розмір не відповідає раніше розрахованим значенням, це означає, що початковий аналіз хвиль Елліотта був неправильним.

Правила хвиль Елліотта:

1. Хвиля 2 ніколи не відкочується більше ніж на 100% від хвилі 1. Наприклад, в рамках бичачого тренду мінімум хвилі 2 ніколи не опуститься нижче рівня, з якого почалася хвиля 1.

2. Хвиля 3 не може бути найкоротшою з трьох імпульсних хвиль. Зазвичай це найдовша хвиля.

3. Хвиля 4 не перетинається з ціновою територією хвилі 1, за винятком спеціального формування графіка. Рух ринку залишається таким самим, як і до формування хвилі, незалежно від її розміру і періоду руху.

Вибрані статті

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Поповніть рахунок зручним для вас способом