Служба поддержки
×

Сходження-розбіжність змінного середнього (Moving average convergence-divergence)

Технічний індикатор Сходження/Розходження  [[Ковзні середні (Moving averages)|Ковзаючих Середніх]] (Moving Average Convergence/Divergence, MACD) — це наступний за тенденцією динамічний індикатор. Він показує співвідношення між двома ковзаючими середніми ціни.

Технічний індикатор MACD будується як різниця між двома експонентними легкими середніми (EMA) з періодами 12 і 26. Щоб чітко позначити сприятливі моменти для покупки або продажу, на графік MACD наноситься так звана сигнальна лінія — 9-періодне ковзне середнє індикатора.

MACD найбільш ефективно в умовах, коли ринок коливається з великою амплітудою в торговому коридорі. Найчастіше використовуються такі сигнали MACD: перетинання, стану перекупленності/перепроданості та розбіжності.

Перетини

Основне правило торгівлі за допомогою MACD побудовано на перетинах індикатора зі своєю сигнальною лінією: коли Moving Average Convergence/Divergence опускається нижче сигнальної лінії, слід продавати, а коли підіймається вище сигнальної лінії — купувати. У якості сигналів до покупки/продажу також використовуються перетини MACD нульової лінії вгору/вниз.

Стану перекупленності/перепроданості

Moving Average Convergence/Divergence також дуже цінний як індикатор перекупленності/перепроданості. Коли коротке ковзне середнє підіймається істотно вище довгого (тобто, коли MACD зростає), це означає, що ціна даного інструменту, швидше за все, сильно завищена і скоро повернеться до більш реалістичного рівня.

Розбіжності

Коли між MACD і ціною утворюється розбіжність, це означає можливість швидкого закінчення поточної тенденції. Бичача розбіжність виникає тоді, коли MACD досягає нових максимумів, а ціні не вдається їх досягти. Ведмежа розбіжність утворюється, коли індикатор досягає нових мінімумів, а ціна — ні. Обидва види розбіжностей найбільш значущі, якщо вони формуються в областях перекупленності/перепроданості.

Розрахунок

Технічний індикатор Moving Average Convergence/Divergence визначається шляхом вирахування 26-періодного експоненціального змінного середнього з 12-періодного. Потім на графік MACD пунктиром наноситься його 9-періодне просте ковзне середнє, яке виконує роль сигнальної лінії.

MACD = EMA (CLOSE, 12)-EMA (CLOSE, 26)

SIGNAL = SMA (MACD, 9)

де:

* EMA — експоненціальне ковзне середнє;

* SMA — просте ковзне середнє;

* SIGNAL — сигнальна лінія індикатора.


Поділіться думкою

Чи була інформація корисною?

Коментарі:

не обов'язково для заповнення

Благодарим за уделенное время и отзыв.
Ваше мнение очень важно для нас.

smile""