Служба поддержки
×

Сходження-розбіжність змінного середнього (Moving average convergence-divergence)

Технічний індикатор Сходження/Розходження  [[Ковзні середні (Moving averages)|Ковзаючих Середніх]] (Moving Average Convergence/Divergence, MACD) — це наступний за тенденцією динамічний індикатор. Він показує співвідношення між двома ковзаючими середніми ціни.

Технічний індикатор MACD будується як різниця між двома експонентними легкими середніми (EMA) з періодами 12 і 26. Щоб чітко позначити сприятливі моменти для покупки або продажу, на графік MACD наноситься так звана сигнальна лінія — 9-періодне ковзне середнє індикатора.

MACD найбільш ефективно в умовах, коли ринок коливається з великою амплітудою в торговому коридорі. Найчастіше використовуються такі сигнали MACD: перетинання, стану перекупленності/перепроданості та розбіжності.

Перетини

Основне правило торгівлі за допомогою MACD побудовано на перетинах індикатора зі своєю сигнальною лінією: коли Moving Average Convergence/Divergence опускається нижче сигнальної лінії, слід продавати, а коли підіймається вище сигнальної лінії — купувати. У якості сигналів до покупки/продажу також використовуються перетини MACD нульової лінії вгору/вниз.

Стану перекупленності/перепроданості

Moving Average Convergence/Divergence також дуже цінний як індикатор перекупленності/перепроданості. Коли коротке ковзне середнє підіймається істотно вище довгого (тобто, коли MACD зростає), це означає, що ціна даного інструменту, швидше за все, сильно завищена і скоро повернеться до більш реалістичного рівня.

Розбіжності

Коли між MACD і ціною утворюється розбіжність, це означає можливість швидкого закінчення поточної тенденції. Бичача розбіжність виникає тоді, коли MACD досягає нових максимумів, а ціні не вдається їх досягти. Ведмежа розбіжність утворюється, коли індикатор досягає нових мінімумів, а ціна — ні. Обидва види розбіжностей найбільш значущі, якщо вони формуються в областях перекупленності/перепроданості.

Розрахунок

Технічний індикатор Moving Average Convergence/Divergence визначається шляхом вирахування 26-періодного експоненціального змінного середнього з 12-періодного. Потім на графік MACD пунктиром наноситься його 9-періодне просте ковзне середнє, яке виконує роль сигнальної лінії.

MACD = EMA (CLOSE, 12)-EMA (CLOSE, 26)

SIGNAL = SMA (MACD, 9)

де:

* EMA — експоненціальне ковзне середнє;

* SMA — просте ковзне середнє;

* SIGNAL — сигнальна лінія індикатора.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""