Служба поддержки
×

Хвильова теорія Елліотта

Хвильова теорія Елліотта (Elliott Wave Theory) являє собою розробку відомої теорії Доу. Вона може бути застосована для будь-якого вільно торгованого активу, зобов'язання або товару (акції, облігації, нафта, золото і т.д.). Теорія хвиль була висунута бухгалтером Ральфом Нельсоном Елліоттом в монографії «Хвильовий принцип», опублікованій в 1938 році.

В основі хвильової теорії Елліотта лежить деяка постійна циклічна закономірність в поведінкової психології людей. Згідно Елліотту, поведінку ринкових цін можна чітко визначити та виділити на графіку у вигляді хвиль (хвиля - це ясно помітний ціновий рух). Теорія хвиль Елліотта являє собою систему емпірично виведених правил для інтерпретації поведінки ринку.

В рамках «бичачого» руху з п'яти хвиль Елліотта кожна з хвиль 1, 3 і 5 є імпульсною хвилею, яка складається з п'яти хвиль меншою мірою, в той час, як хвилі 2 і 4 є коригуючими, бо кожна з них розпадається на три менших. Підхвилі імпульсної послідовності нумеруються цифрами, а коригувальні підхвилі – літерами.

Стосовно всіх тимчасових масштабів, теорія Елліотта говорить:

# Ринок може існувати тільки в двох фазах: «бичача» і «ведмежа».

# Та й інша фаза ринку в обраному масштабі описується 8-ми хвильовою формацією ринкових рухів.

# Перші п'ять хвиль будь-якої фази (позначаються цифрами) формують основний ринковий рух, імпульсна. Заключні три хвилі (позначаються буквами) формують корекційний рух, спрямований проти основного. Подальший розвиток упродовж останніх трьох хвиль може привести до зміни фази ринку.

# Кожна ринкова хвиля розвивається в часі за своїми законами. Момент її завершення, так само як і її величина, можуть бути з високою точністю передбачити, якщо правильно визначено всі ринкові хвилі, що мають більший часовий масштаб і точно визначено поточний стан ринку.

# Якщо передбачений момент завершення хвилі або її величина не відповідають раніше визначеним величинам, то це означає, що вихідний аналіз хвиль Елліотта був проведений невірно.

Для інтерпретації хвиль Елліотта існують такі правила:

# Розворот другої хвилі ніколи не дорівнює 100% підйому першої хвилі. Наприклад, на «бичачому» ринку low другої хвилі ніколи не опуститься нижче рівня початку першої хвилі.

# Третя хвиля в імпульсної послідовності ніколи не є найкоротшою, найчастіше вона найдовша.

# Четверта хвиля ніколи не закінчується в інтервалі цін першої хвилі, за винятком того, що вона надає певний вид графіку, рух ринку є таким же як і до неї, незалежно від розміру та тривалості її руху.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""