Навчання Форекс


Найпростіші ковзні середні можуть бути перетворені в новий інструмент - конверти ковзних середніх. Цей інструмент, як і [[смуги Боллинджера (Bollinger bands)|смуги Боллинджера]] використовується для визначення меж поточного руху ціни.

Формула

Індикатор складається з трьох смуг:

Верхня смуга конверта:

Moving Average Upper Band = Moving Average + (K/100) x Moving Average

Де К - відсоток від ціни, на який змінна зміщується вгору

Нижня смуга конверта:

Moving Average Lower Band = Moving Average - (N/100) x Moving Average

Де N - відсоток, на який змінна середня зміщується вниз.

Опис:

Конверти ковзних середніх (Moving Average Envelopes) складаються з двох ковзних середніх (які можуть вважатися як прості, експоненціальні або за іншим принципом), зміщеними одна вгору, а інша вниз на певний відсоток (званий коефіцієнтом конверта).

Іноді малюють і третю лінію - центральну ковзну, від якої відбувається зміщення.

Наприклад, 2%-ний конверт ковзних середніх буде виглядати як 2 лінії, перша - змінна зсунута на 2% вгору, друга - на 2% вниз. Вважається, що конверт визначає межі (верхню і нижню) нормального коливання цін валютної пари. Принцип, використання смуг ковзних середніх наступний: ціна завжди після деяких коливань повертається до свого основного тренду (до своєї центральної ковзної середньої). Це відбувається у зв'язку з тим, що чим більше ціна відрізняється від своєї основної тенденції, тим більше трейдерів фіксують прибуток, повертаючи ціну в нормальне річище. Чим більше волатильність аналізованого ринку, тим більші межі смуг необхідно вибирати.

Використання конвертів ковзних середніх. Існує ряд методів використання конвертів:

Після ретельного підбору коефіцієнта зміщення використання верхньої лінії як лінії опору, а нижньої - як лінії підтримки. Відповідна цьому тактика: продаж у верхній лінії та покупка у нижній.

Використання пробиття смуг як ідентифікаторів розвитку руху. Іноді при використанні сигналів тактики перетину ціни власної ковзної середньої, Moving Average Envelopes використовують в якості фільтра. Таким чином, покупка, наприклад, здійснюється тоді, коли ціна валюти спочатку перетнула свою ковзну середню вгору, а потім і верхню смугу конверта. Продаж у зворотному випадку: коли ціна спочатку перетнула свою ковзну зверху вниз, а потім і нижню смугу конверта. Така тактика значно знижує кількість помилкових сигналів (оскільки трейдер не входить в ринок в боковику, коли ціна знаходиться всередині конверта), проте в разі справжнього тренду правильний сигнал надходить пізніше, і трейдер втрачає частину трендового руху (рівну або більше коефіцієнту конверта). Ця тактика добре описана в Книзі ЛеБо, Лукас Комп'ютерний аналіз ф'ючерсних ринків. Як і в разі визначення параметрів звичайної ковзної середньої, трейдер при використанні конверта стає перед дилемою - або отримувати більше помилкових збиткових входів, або пропускати частину тренду.

Перша тактика використовується здебільшого для короткострокової торгівлі, друга - для середньо- і довгострокової.

Недоліки:

Як і будь-який індикатор, побудований на основі ковзних середніх, конверти ковзних середніх запізнюються. Конверти ковзних не здатні підлаштовуватися під поточну волатильність ринку як, наприклад, смуги Боллинджера (Bollinger Bands).

Вибрані статті

Комісії

Які комісії стягуються при введенні або виведенні коштів

Мінімальна сума поповнення

Мінімальна сума поповнення

Поповніть рахунок зручним для вас способом