Служба поддержки
×

Конверти ковзних середніх (Moving average envelopes)

Найпростіші ковзаючі середні можуть бути перетворені в новий інструмент - конверти ковзають середніх. Цей інструмент, як і [[Лінії Боллінджера (Bollinger bands)|лінії Боллінджера]] використовується для визначення меж поточного руху ціни.

Формула.

Індикатор складається з трьох ліній:

Верхня лінія конверта:

Moving Average Upper Band = Moving Average +(K/100) x Moving Average

Де К - відсоток від ціни, на який змінна зміщується вгору

Нижня лінія конверта:

Moving Average Lower Band = Moving Average - (N/100) x Moving Average

Де N - відсоток, на який змінна середня зміщується вниз.

Опис:

Конверти ковзних середніх (Moving Average Envelopes) складаються з двох що ковзають середніх (які можуть вважатися як прості, експоненціальні або за іншим принципом), зміщеними одна вгору, а інша вниз на певний відсоток (званий коефіцієнтом конверта).

Іноді малюють і третю лінію - центральну ковзаючу від якої відбувається зміщення.

Наприклад, 2%-ний конверт ковзають середніх буде виглядати як 2 лінії, перша - змінна зрушена на 2% вгору, друга - на 2% вниз. Вважається, що конверт визначає межі (верхню і нижню) нормального коливання цін валютної пари. Принцип, використання смуг ковзають середніх наступний: ціна завжди після деяких коливань повертається до свого основного тренду (до своєї центральної ковзної середньої). Це відбувається у зв'язку з тим, що чим більше ціна відрізняється від своєї основної тенденції, тим більше трейдерів фіксують прибуток, повертаючи ціну в нормальне русло.

Чим більше волатильність аналізованого ринку, тим більше межі ліній необхідно вибирати.

Використання конвертів ковзних середніх.

Існує ряд методів використання конвертів:

Після ретельного підбору коефіцієнта зміщення використання верхньої лінії в якості лінії опору, а нижньої - в якості лінії підтримки. Відповідна цьому тактика: продаж у верхній лінії та покупка у нижній.

Використання пробиття смуг в якості ідентифікаторів розвитку руху. Іноді при використанні сигналів тактики перетину ціни власної ковзної середньої, Moving Average Envelopes використовують як фільтр. Таким чином, покупка, наприклад, здійснюється тоді, коли ціна валюти спочатку перетнула свою ковзаючу середню вгору, а потім і верхню смугу конверта. Продаж в зворотному випадку: коли ціна спочатку перетнула свою ковзаючу зверху вниз, а потім і нижню смугу конверта. Така тактика значно знижує кількість хибних сигналів (бо трейдер не входить в ринок в боковику, коли ціна знаходиться всередині конверта), проте в разі справжнього тренду правильний сигнал надходить пізніше, і трейдер втрачає частину трендового руху (що дорівнює або більше коефіцієнту конверта). Ця тактика добре описана в книзі ЛеБо, Лукас Комп'ютерний аналіз ф'ючерсних ринків.

Як і в разі визначення параметрів звичайної ковзної середньої, трейдер при використанні конверта стає перед дилемою - або отримувати більше помилкових збиткових входів, або пропускати частину тренду.

Перша тактика використовується в основному для короткострокової торгівлі, друга - для середньо- і довгострокової.

Недоліки:

Як і всякий індикатор, побудований на основі ковзних середніх, конверти ковзають середніх запізнюються. Конверти ковзних не здатні підлаштовуватися під поточну волатильність ринку як, наприклад, лінії Боллінджера (Bollinger Bands).


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""