Служба поддержки
×

Хеджування

Хеджування — страхування від ризику зміни цін шляхом заняття на паралельному ринку протилежної позиції.

Хеджування:

- дає можливість застрахувати себе від можливих втрат до моменту ліквідації угоди на термін;

- забезпечує підвищення гнучкості та ефективності комерційних операцій;

- забезпечує зниження витрат на фінансування торгівлі реальними товарами;

- дозволяє зменшити ризики сторін: втрати від зміни цін на товар компенсуються виграшем по ф'ючерсах.

Як правило, збитки закінчують свій розвиток або по досягненню стоп-лосс, або в разі, якщо ціна розвернулася і пішла в потрібну нам сторону. Ці варіанти всім добре відомі, і їх розглядати не варто. Правда в тому, що той, хто не використовує ММ (Money Management), як мінімум переоцінює свої сили, але той, хто не використовує ризик-менеджмент, — завжди нападає, але не вміє захищатися!

Хеджування на Forex є обов'язковим елементом захисту від ризиків і супроводу позиції з метою вилучення з них прибутку. Простий приклад: ви відкрили позицію sell, ґрунтуючись на індикаторі МАКД на інструменті EUR/USD. Далі ви три рази поспіль отримали прибуток, але от ціна пішла вгору, і ваші збитки не скорочуються вже понад добу. І тут ми отримуємо ситуацію для хеджування. Але як це грамотно здійснити? Трохи математики та аналізу допоможуть нам це зробити.

Всіма відомий спосіб — локування ордера тим же інструментом є, як мінімум, малоефективним, а, як максимум, самообманом, причому замок виходить завжди з негативним свопом, оскільки позитивний своп по парі менше негативного. Таким чином, дана дія за своєю суттю мало чим відрізняється від перевороту позиції в розрахунку на продовження руху, а потім на його повне повернення до точки першої позиції.

Отже, причиною будь-яких збитків є непрогнозована поведінка валюти (мова про валютний ринок). Саме валюти, а не валютної пари! Якщо ви бачите по інших графіках, що причина збитків на позиції sell по парі EUR/USD полягає саме в падінні долара, то цілком можливо заробити на даній ситуації перекладом активу на іншу валютну пару без участі долара США. Для цієї дії нам необхідно визначити наступне:

1) пару, або пари, які пристойно корелюють з парою EUR/USD;

2) цей інструмент повинен бути волатильнішим першого для того, щоб прибуток випереджав збитки;

3) відкрити протилежну позицію по долару США рівною часткою.

Це може бути важливим, тому що лот EUR/USD не дорівнює лоту GBP/USD. Тут є різниця в ціні за пункт (наприклад, для USD/JPY) і в волатильності тієї чи іншої пари. Ці фактори необхідно врахувати для ефективного перекладу позиції на іншу пару. Інакше розбіжності можуть стати занадто серйозними, а нам важливий початковий баланс, а тільки потім випередження по приросту прибутку стосовно збитків. Подальша мета — досягти ефекту гойдалок після закінчення ралі, що приносить збитки на EUR/USD і випереджальний прибуток на GBP/USD. Після сильного руху настає період консолідації, і в певний момент збиток за першою парою додатково скорочується. У цей момент ви маєте дуже великі шанси вийти з позицій з прибутком, а якщо сумарні свопи позитивні, що теж важливо, то це дасть вам додаткову підтримку. Фактично даним методом можна переказувати вкладені кошти на пару EUR/GBP. Тут було розглянуто простий приклад з двох валютних пар, проте можливі й бажані більш складні комбінації з використанням додаткових валютних пар для досягнення кращих результатів за підсумком закриття портфеля.

Для визначення ступеня кореляції часто використовується алгоритм за формулою лінійної кореляції, який ви можете виявити у вкладенні разом з індикатором для MT4, де вона реалізована повною мірою. Хочу також відзначити, що методи з хеджування досить різноманітні. Адже навіть в даному прикладі ви могли б використовувати пари та без загальних валют, але при цьому розкид по прибутку/збитку може бути значно вищим. Головне в хеджуванні — це досягнення потрібного вам балансу за допомогою диверсифікації коштів.

Типи хеджування.

Класичне (чисте) хеджування.

Хеджування шляхом заняття протилежних позицій на ринку. Перший вид хеджування, який застосовувався торгівцями сільськогосподарської продукції в Чикаго (США).

Повне і часткове хеджування.

Повне хеджування передбачає страхування ризиків на повну суму угоди. Даний вид хеджування повністю виключає можливі втрати, пов'язані з ціновими ризиками. Часткове хеджування страхує тільки частину реальної угоди.

Передздивувальне хеджування.

Передздивувальне хеджування передбачає покупку або продаж задовго до укладення угоди на ринку реального товару. У період між укладенням угоди на терміновому ринку та укладенням угоди на ринку реального товару ф'ючерсний контракт служить замінником реального договору на постачання товару. Також передздивувальне хеджування може застосовуватися і шляхом покупки або продажу термінових постачань товару і його подальше виконання через біржу. Даний вид хеджування найбільш часто зустрічається на ринку акцій.

Селективне хеджування.

Селективне хеджування характеризується тим, що угоди на ф'ючерсному ринку і на ринку реальних товарів розрізняються за обсягом і часом укладення.

Перехресне хеджування.

Перехресне хеджування характеризується тим, що на ф'ючерсному ринку здійснюється операція з договором не на базовий актив ринку реального товару, а на інший фінансовий інструмент. Наприклад, на реальному ринку здійснюється операція з акцією, а на ф'ючерсному ринку з ф'ючерсом на біржовий індекс.


Поділіться думкою

Чи була інформація корисною?

Коментарі:

не обов'язково для заповнення

Благодарим за уделенное время и отзыв.
Ваше мнение очень важно для нас.

smile""