Служба поддержки
×

Хеджування

Хеджування — страхування від ризику зміни цін шляхом заняття на паралельному ринку протилежної позиції.

Хеджування:

- дає можливість застрахувати себе від можливих втрат до моменту ліквідації угоди на термін;

- забезпечує підвищення гнучкості та ефективності комерційних операцій;

- забезпечує зниження витрат на фінансування торгівлі реальними товарами;

- дозволяє зменшити ризики сторін: втрати від зміни цін на товар компенсуються виграшем по ф'ючерсах.

Як правило, збитки закінчують свій розвиток або по досягненню стоп-лосс, або в разі, якщо ціна розвернулася і пішла в потрібну нам сторону. Ці варіанти всім добре відомі, і їх розглядати не варто. Правда в тому, що той, хто не використовує ММ (Money Management), як мінімум переоцінює свої сили, але той, хто не використовує ризик-менеджмент, — завжди нападає, але не вміє захищатися!

Хеджування на Forex є обов'язковим елементом захисту від ризиків і супроводу позиції з метою вилучення з них прибутку. Простий приклад: ви відкрили позицію sell, ґрунтуючись на індикаторі МАКД на інструменті EUR/USD. Далі ви три рази поспіль отримали прибуток, але от ціна пішла вгору, і ваші збитки не скорочуються вже понад добу. І тут ми отримуємо ситуацію для хеджування. Але як це грамотно здійснити? Трохи математики та аналізу допоможуть нам це зробити.

Всіма відомий спосіб — локування ордера тим же інструментом є, як мінімум, малоефективним, а, як максимум, самообманом, причому замок виходить завжди з негативним свопом, оскільки позитивний своп по парі менше негативного. Таким чином, дана дія за своєю суттю мало чим відрізняється від перевороту позиції в розрахунку на продовження руху, а потім на його повне повернення до точки першої позиції.

Отже, причиною будь-яких збитків є непрогнозована поведінка валюти (мова про валютний ринок). Саме валюти, а не валютної пари! Якщо ви бачите по інших графіках, що причина збитків на позиції sell по парі EUR/USD полягає саме в падінні долара, то цілком можливо заробити на даній ситуації перекладом активу на іншу валютну пару без участі долара США. Для цієї дії нам необхідно визначити наступне:

1) пару, або пари, які пристойно корелюють з парою EUR/USD;

2) цей інструмент повинен бути волатильнішим першого для того, щоб прибуток випереджав збитки;

3) відкрити протилежну позицію по долару США рівною часткою.

Це може бути важливим, тому що лот EUR/USD не дорівнює лоту GBP/USD. Тут є різниця в ціні за пункт (наприклад, для USD/JPY) і в волатильності тієї чи іншої пари. Ці фактори необхідно врахувати для ефективного перекладу позиції на іншу пару. Інакше розбіжності можуть стати занадто серйозними, а нам важливий початковий баланс, а тільки потім випередження по приросту прибутку стосовно збитків. Подальша мета — досягти ефекту гойдалок після закінчення ралі, що приносить збитки на EUR/USD і випереджальний прибуток на GBP/USD. Після сильного руху настає період консолідації, і в певний момент збиток за першою парою додатково скорочується. У цей момент ви маєте дуже великі шанси вийти з позицій з прибутком, а якщо сумарні свопи позитивні, що теж важливо, то це дасть вам додаткову підтримку. Фактично даним методом можна переказувати вкладені кошти на пару EUR/GBP. Тут було розглянуто простий приклад з двох валютних пар, проте можливі й бажані більш складні комбінації з використанням додаткових валютних пар для досягнення кращих результатів за підсумком закриття портфеля.

Для визначення ступеня кореляції часто використовується алгоритм за формулою лінійної кореляції, який ви можете виявити у вкладенні разом з індикатором для MT4, де вона реалізована повною мірою. Хочу також відзначити, що методи з хеджування досить різноманітні. Адже навіть в даному прикладі ви могли б використовувати пари та без загальних валют, але при цьому розкид по прибутку/збитку може бути значно вищим. Головне в хеджуванні — це досягнення потрібного вам балансу за допомогою диверсифікації коштів.

Типи хеджування.

Класичне (чисте) хеджування.

Хеджування шляхом заняття протилежних позицій на ринку. Перший вид хеджування, який застосовувався торгівцями сільськогосподарської продукції в Чикаго (США).

Повне і часткове хеджування.

Повне хеджування передбачає страхування ризиків на повну суму угоди. Даний вид хеджування повністю виключає можливі втрати, пов'язані з ціновими ризиками. Часткове хеджування страхує тільки частину реальної угоди.

Передздивувальне хеджування.

Передздивувальне хеджування передбачає покупку або продаж задовго до укладення угоди на ринку реального товару. У період між укладенням угоди на терміновому ринку та укладенням угоди на ринку реального товару ф'ючерсний контракт служить замінником реального договору на постачання товару. Також передздивувальне хеджування може застосовуватися і шляхом покупки або продажу термінових постачань товару і його подальше виконання через біржу. Даний вид хеджування найбільш часто зустрічається на ринку акцій.

Селективне хеджування.

Селективне хеджування характеризується тим, що угоди на ф'ючерсному ринку і на ринку реальних товарів розрізняються за обсягом і часом укладення.

Перехресне хеджування.

Перехресне хеджування характеризується тим, що на ф'ючерсному ринку здійснюється операція з договором не на базовий актив ринку реального товару, а на інший фінансовий інструмент. Наприклад, на реальному ринку здійснюється операція з акцією, а на ф'ючерсному ринку з ф'ючерсом на біржовий індекс.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""