Служба поддержки
×

Кредитне плече

Це співвідношення між сумою застави й позиковими коштами, що виділяються під неї: 1:100, 1:200, 1:500. Кредитне плече 1:100 означає, що для укладання угоди вам необхідно мати на торговому рахунку у брокера суму в 100 разів меншу, ніж сума операції.

Коефіцієнт кредитування називається плечем. Його значення може коливатися в широких межах, від 1:1 до 1:500, що означає можливість покупки/продажу клієнтом валюти на суму, що перевищує заставну суму в 500 разів! Наприклад, при виборі значення плеча 1:100 для торгового рахунку і внесення на депозит заставної суми 100$, трейдер має можливість здійснити покупку валюти на 100*100 = 10 000$. Після покупки валюти при сприятливому зміні курсу трейдер здійснює продаж, тим самим отримуючи прибуток на різниці курсів. Тобто завершує операцію. У момент завершення угоди кредит автоматично закривається, заставна сума залишається на торговому рахунку трейдера, як і отриманий прибуток, в повному обсязі. Саме цей механізм дозволяє навіть при незначних змінах курсу валюти отримувати істотний прибуток, часом перевищує суму застави, яка використовувалася при торгової операції.

Ризик трейдера обмежується тільки сумою застави, бо фінансовий посередник (дилінгового центру) не постачає реальну кількість валюти на всю суму відкритої угоди, а лише гарантує зарахування збитку або прибутку в повному обсязі при закритті угоди. Закриттям угоди є зворотна операція: при купівлі певної кількості валюти - продаж такого ж її обсягу, а при продажу - її покупка.

Поняття кредитного плеча нерозривно пов'язано з маржинальним заставою. Хоча якщо поглибиться, у цих двох поняттях є відмінності. Але для спекулянта ефект один: чим більше кредитне плече, тим більше співвідношення власних коштів і можливих спекулятивних угод на користь останнього. Але як це впливає на сам процес торгівлі? Почнемо з історії маржинальної застави.

Спочатку принцип маржинальної торгівлі був пов'язаний з операціями на товарних ринках. У XIX столітті товарні біржі були ринками, на яких здійснювалася оплата торгових угод готівкою. Посередниками на цих ринках були брокери, які надавали послуги по здійсненню угод, переказу грошей та ведення рахунків. При веденні рахунків брокери використовували особливий метод обліку, який отримав назву кільцевого. Цей метод дозволяв здійснювати розрахунки між клієнтами при багаторазового перепродажу товару найбільш ефективним способом. кільцевий метод розрахунків діяв на ф'ючерсних ринках приблизно до 20-х років XX століття, поки він ще міг задовольняти потреби ф'ючерсних ринків. Метод припускав, що члени біржі, що укладають угоди, виконують свої зобов'язання за цими контрактами, як безпосередні учасники договору. Вони несли всю відповідальність за виконання зобов'язань за угодами.

При такій системі розрахунків у клієнтів була перевага в тому, що була відсутня необхідність внесення власних коштів як фінансової гарантії виконання біржового контракту, і це здешевлює для них біржову торгівлю. Колишній порядок розрахунків був краще для того етапу біржової торгівлі, коли основна частина угод носила чисто торговий характер, тобто за покупкою і продажем контрактів стояла реальна потреба у товарі чи сам товар. При цьому члени біржі повинні були мати великі фінансові кошти, щоб в будь-яких випадках гарантувати виконання зобов'язань.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""