Служба поддержки
×

Котирування

Термін «котирувати» походить від французького дієслова «coter» — відмітити/нумерувати.

Котирування — це вартість одиниці однієї валюти, виражене в одиницях іншої валюти.

Наприклад, курс EUR/USD знаходиться на рівні 1.2750. Це означає, що євро в цьому випадку коштує 1.2750 доларів. При цьому валюта, яку продають або купують, є базовою. Котируваною вважається валюта, в якій виражається ціна базової валюти.

Так, в парі EUR/USD базова валюта — євро, а котирувана, або контрвалюта — долар. Базова валюта завжди стоїть першою у валютній парі. Всі операції проводяться саме з базовою валютою. Євро (EUR) завжди виступає як базова валюта. Британський фунт (GBP) також є у всіх валютних парах, крім випадку з євро, базовою валютою. Японська єна (JPY) може бути тільки як котирувана валюта.

Котирування можуть бути прямими та зворотними. Пряме котирування показує кількість національної валюти за одиницю іноземної: USD/JPY, USD/CHF, USD/CAD та ін.

Зворотне котирування відображає кількість іноземної валюти за одиницю національної: EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD та ін. В котируванні міститься два значення. Приклад, EUR/USD дорівнює 1.2750-1.2750. На першому місці стоїть ціна продажу базової валюти (Bid). І, відповідно, друге значення — Ask або Offer — ціна покупки базової валюти за котирувану. Різниця між цими курсами називається спредом (spread). Розмір спреду залежить від розглянутої пари валют, від суми угоди та від стану ринку.

Котирування відображають кон'юнктуру, що складається на торгах, співвідношення попиту і пропозиції.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""