Служба поддержки
×

Stop loss

Тип торгівлі, при якому відкрита позиція автоматично закривається за певною ціною на основі стоп-наказу або захисного ордера. Ви можете задати захисний ордер, щоб мінімізувати втрати у випадках несподіваних зрушень ринку.

Stop-loss за своєю суттю – теж ордер, але, на відміну від інших побратимів, є більшим обмеженням ризиків, ніж отриманням прибутку. На жаль, не всі вміють користуватися цим «ризик-удавом», і заносять його в список вимерлих, геть викидаючи зі своїх стратегій, що призводить до плачевних результатів.

Одне з правил управління капіталом говорить: «Обмежуй збитки для кожної угоди не більше 5% від балансу». Іншими словами, це означає, що stop-loss може заходити не далі, ніж виділена йому кількість пунктів в залежності від обсягу ордера кожної угоди. Але це правило не завжди придатне в кожній конкретній ситуації. Судячи за довгостроковими графіками, необхідний досить низький рівень стопа, щоб врахувати шум, і досить високий, щоб витримати правило стоп/профіт 1:3. На 15 хвилинах ставити великий стоп – значить не отримати достатньо прибутку, а трохи вище – зачепити його шумом. Для агресивних спекулянтів такі перспективи взагалі неприйнятні, оскільки зі збільшенням обсягу ордера зменшується розмір стопа. Як його використовувати?

Для початку необхідно оцінити, де в конкретній ситуації буде безпечно поставити стоп. Якщо ви використовуєте канали, то стоп зазвичай ставиться за межі каналу. Якщо це рівні підтримки/опору, – за рівні. Таким чином, при пробої каналів або кордонів велика ймовірність, що тренд розгорнеться, і ваші кошти будуть врятовані від неминучої загибелі. Якщо поблизу немає ні каналів, ні кордонів, кращий варіант для установки stop-loss – вище або нижче попередньої свічки для продажу або покупки відповідно. Є кілька стандартних індикаторів, що спрощують виставлення точок виходу – Bollinger і Parabolic. З Параболіком все просто – стоп ставиться на точки індикатора, а Боллінджер працює за правилом каналів.

Після всіх «над» і «під» вимірюється відстань між передбачуваним входом і stop loss. Якщо можливі збитки будуть менше ніж 5%, а профіт вийде цілком досяжним, можна сміливо входити в ринок.

Часто цих даних недостатньо, щоб оцінити, вірно чи невірно виставлений вихід з позиції. Якщо можливі втрати становлять понад 5%, а профіт сильно виростає, краще почекати більш сприятливої ​​ситуації. Якщо рівень стопа виходить занадто маленьким, краще дати йому трохи більше свободи, щоб він не постраждав від «загулялої» ціни.

Як тільки ціна досягла певної позитивної відстані від точки входу, stop-loss може починати рухатися слідом за нею. За правилом «над/під попередньою свічкою», він може вдало нагнати ціну в тій точці, де імпульс видихається і проситься на відкат. Для таких цілей був спеціально розроблений плаваючий stop-loss, але з обмеженнями по пунктах він не приносить бажаних плодів.

Такі способи обмеження ризиків ускладнюють задачу тестування стратегій і передбачуваного доходу за місяць, але є більш гнучкими, ніж чітко обумовлений розмір stop-loss.


Поділіться думкою

Дякую! Додасте щось ще?

Наскільки ви задоволені відповіддю?

Додайте ваш коментар (це не обов'язково)

Дякуємо за приділений час та відгук
Ваша думка дуже важлива для нас.

smile""