Support service
×

Pipsing

Tento obchodní přístup se používá k získání zisku z intradenních fluktuací měny. Někteří obchodníci otevírají více než 200 obchodů denně, zatímco pozice drží otevřené jen několik minut. Zisk z každé pozice je samozřejmě poměrně malý, ale celkově může představovat významnou částku.

 

Pointou pipsingu je vydělat na intradenních pohybech. Pokud vezmeme v úvahu denní otevírací a zavírací ceny, měny se v průměru během dne pohybují přibližně o 50–60 bodů. Měnové kurzy však ne vždy během dne vystoupají nebo klesnou; spíše způsobují malé výkyvy, díky nimž je celkové množství pipsů docela velké. Pipseři se snaží zachytit tyto konkrétní výkyvy.

 

Tento přístup je srovnatelný s ruletou – stejné herní metody, přibližně stejné šance – ačkoli pravděpodobnost ztráty na Forexu pomocí tohoto přístupu je dvakrát tak vysoká.

 

Systém je odsouzen k selhání. Existuje pro to několik důvodů.

 

1. Ve snaze nepřijít ani o ty nejmenší pohyby sazeb pipseři nastavují stop loss velmi blízko aktuální tržní ceně.

 

Stop loss blížící se cenové sazbě zvyšuje možnost ztrát z tržního šumu, pokud by došlo k nesprávnému odhadu síly býků a medvědů, přestože byl směr trendu určen správně. Je snazší udělat chybu při definování směru ceny na další hodinu než při určování směru na celý den. 

 

Nejjednodušší způsob, jak se vyhnout provedení příkazu stop loss s rizikem ztráty, je takový příkaz vůbec neumisťovat. Ale v tomto případě riskujete ztrátu ještě více peněz, pokud je silný pohyb cen proti vám. K tomu dochází, když se cena pohybuje tak daleko, že je nepravděpodobné, že se v příštích několika minutách nebo hodinách vrátí na předchozí úrovně. Když si ponecháte velkou část vkladu jako marži bez umístění stop loss úrovní, je vysoké riziko tzv. výzvy na marži (margin call), tj. ztráty celého vkladu.

 

2. Obchodování se skutečnými penězi vyvolává stres. Tato strategie je zpravidla nejprve testována na demo účtech, protože v sázce nejsou skutečné peníze. Takže se nemusíte bát jejich ztráty a příkazy jsou prováděny automaticky, tj. okamžitě.

 

Existuje tedy několik faktorů, včetně rychlosti provádění příkazů nebo stresu, který se zhoršuje s každým pipsem, když se cena pohybuje nesprávným směrem. Strategie pipsing vyžaduje neustálou přítomnost na trhu, což s sebou jistě nese stres. To může vést k neuváženým rozhodnutím.

 

Měli bychom také zmínit skutečnost, že brokeři nemají rádi klienty, kteří vyžadují provádění obrovského množství transakcí. Existují určitá omezení týkající se množství požadavků za určité časové období. Agresivní obchodníci, kteří vyžadují provádění příkazů každou sekundu, mohou být požádáni o uzavření účtu.

 

Pozitivní výsledek je pravděpodobnější v případě skalpingu. Jedná se o podobnou strategii jako je pipsing, ale cílem skalpingu je zisk více než několika pipsů na obchod.

 

Zde je uvedeno několik možných přístupů skalpingové strategie:

 

- současné obchodování na několika měnových párech a pokus přijít na jejich pohyb jako celku. 90 % těchto systémů je založeno na skupinovém pohybu měn vůči americkému dolaru. Existují však systémy založené na euru a libře;

 

- obchodníci si volí tzv. hnací měnový pár a pár, který jej následuje. Řekněme, že EUR/USD je vybrán jako signální pár a AUD/USD jako měnový pár pro obchodování (měl by se pohybovat se zpožděním ve srovnání s eurem);

 

- pro obchodování je vybrán graf M1 (měsíční) nebo tickový graf;

 

- většina manipulací se provádí prostřednictvím příkazů;

 

O myšlenkách popsaných výše se vášnivě diskutuje na různých fórech. Tyto přístupy vyžadují hodně pevných nervů a dobrou reakci.


Podělte se o svůj názor

Děkujeme! Přejete si ještě něco dodat?

Jak byste ohodnotili odpověď, kterou jste obdrželi?

Zanechte komentář (nepovinné)

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
Děkujeme, že jste věnovali čas na vyplnění našeho online dotazníku.

smile""