Support service
×

Zlecenie oczekujące

Zlecenie oczekujące jest składane w celu otwarcia pozycji handlowej i jest zleceniem kupna (sprzedaży) pary walutowej, pod warunkiem osiągnięcia aktualnego (rynkowego) kursu wartości określonej w zleceniu.

Istnieją cztery rodzaje zleceń oczekujących.

Buy Limit - kup, gdy przyszła cena Ask jest równa określonej wartości. W tym przypadku aktualny poziom ceny jest wyższy niż wartość złożonego zlecenia. Zazwyczaj zlecenia tego typu składane są z oczekiwaniem, że cena instrumentu po spadku do określonego poziomu zakończy spadek i zacznie rosnąć. Nie jest możliwe złożenie zleceń Buy Limit powyżej aktualnej ceny Ask. W takim przypadku musisz złożyć zlecenie typu Buy Stop.

Buy Stop - kup, jeśli przyszła cena Ask jest równa określonej wartości. W tym przypadku aktualny poziom ceny jest niższy niż wartość złożonego zlecenia. Zazwyczaj zlecenia tego typu składane są z oczekiwaniem, że cena instrumentu pokona określony poziom i będzie dalej rosnąć. Nie jest możliwe złożenie zleceń Buy Stop poniżej aktualnej ceny Ask. W takim przypadku musisz złożyć zlecenie typu Buy Limit.

Sell ​​Limit - sprzedaj, gdy przyszła cena Bid będzie równa określonej wartości. W tym przypadku aktualny poziom ceny jest niższy niż wartość złożonego zlecenia. Zazwyczaj zlecenia tego typu składane są z oczekiwaniem, że cena instrumentu po wzroście do określonego poziomu zakończy wzrost i zacznie spadać. Nie jest możliwe złożenie zleceń Sell Limit poniżej aktualnej ceny Bid. W takim przypadku musisz złożyć zlecenie typu Sell Stop.

Sell ​​Stop - sprzedaj, gdy przyszła cena Bid będzie równa określonej wartości. W tym przypadku aktualny poziom ceny jest wyższy niż wartość złożonego zlecenia. Zazwyczaj zlecenia tego typu składane są z oczekiwaniem, że cena instrumentu po spadku do określonego poziomu będzie nadal spadać. Nie jest możliwe złożenie zleceń Sell Stop powyżej aktualnej ceny Bid. W takim przypadku musisz złożyć zlecenie typu Sell Limit.

Aby złożyć zlecenie oczekujące, należy otworzyć okno „Nowe zlecenie” i zmienić rodzaj zlecenia z „Natychmiastowa realizacja” na „Zlecenie oczekujące”.

Po wybraniu rodzaju „Zlecenie oczekujące” pojawią się pola, w których należy określić warunki realizacji zlecenia:

parę walutową, wolumen i kurs otwieranej pozycji, wybierz rodzaj zlecenia, stop loss i take profit, a także w razie potrzeby skomentuj zlecenie i ustaw datę wygaśnięcia, po którym oczekujące zlecenie zostanie automatycznie usunięte z programu.

Po ustawieniu niezbędnych parametrów należy kliknąć przycisk „Złóż zlecenie”, aby uzgodnić warunki złożenia i realizacji zlecenia. Złożone zlecenie możesz zobaczyć w polu „Platforma handlowa” w zakładce „Handel”. Aby zmienić warunki zlecenia oczekującego lub je usunąć, należy kliknąć je prawym przyciskiem myszy i w wyświetlonym menu wybrać pozycję „Zmień lub usuń zlecenie”.

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy! Czy chciałbyś(-abyś) coś dodać?

Jak oceniasz otrzymaną odpowiedź?

Zostaw komentarz (opcjonalnie)

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety online.

smile""