Technické problémy


Stratené údaje účtu

Situácia 1

Zabudli ste svoje obchodnícke heslo.

Riešenie: Kontaktujte náš podporný tím pre pomoc akýmkoľvek spôsobom komunikácie a uveďte svoje číslo účtu a kódové slovo. Okrem toho špecifikujte nové obchodnícke heslo, ktoré by ste chceli použiť (dĺžka 6-12 znakov, musí obsahovať latinské písmená a číslice).

Situácia 2

Zabudli ste svoje kódové slovo.

Riešenie: Kontaktujte náš podporný tím pre pomoc tým, že pošlete e-mail na adresu [email protected] alebo [email protected]. Prosím, pripojte sken vášho národného občianskeho preukazu/šoférskeho preukazu a uveďte číslo vášho účtu. Vaše kódové slovo bude buď obnovené alebo resetované.

Situácia 3

Zabudli ste svoje číslo účtu.

Riešenie: Kontaktujte náš podporný tím pre pomoc tým, že pošlete e-mail na adresu [email protected] alebo [email protected]. Uveďte svoje celé meno a/alebo e-mail, ktorý ste použili na otvorenie vášho účtu, a pripojte sken vášho národného občianskeho preukazu.

Situácia 4

Zabudli ste svoj PIN kód na výber peňazí.

Riešenie: Kontaktujte náš podporný tím pre pomoc tým, že pošlete e-mail na adresu [email protected] alebo [email protected].
Pripojte sken vášho národného občianskeho preukazu/šoférskeho preukazu a uveďte číslo vášho účtu a kódové slovo. Prosím, uistite sa, že uvediete nový PIN kód.

Situácia 5

Chceli by ste zmeniť e-mail alebo akékoľvek iné údaje uvedené v súhrne účtu vo vašej Klientskej oblasti.

Riešenie: Kontaktujte náš podporný tím pre pomoc tým, že pošlete e-mail na adresu [email protected] alebo [email protected]. Pripojte sken vášho národného občianskeho preukazu/šoférskeho preukazu a uveďte číslo vášho účtu, kódové slovo a tiež údaje, ktoré by ste chceli zmeniť.

Situácia 6

Chceli by ste získať informácie o svojom účte alebo zmeniť pomer páky a typ účtu.

Riešenie: V Klientskej oblasti môžete získať všetky informácie o svojom účte prihlásením sa s vaším číslom účtu a obchodníckym heslom. Tiež môžete zmeniť obchodnícke heslo a pomer páky a aktivovať/deaktivovať službu Swap Free vo vašej Klientskej oblasti.

Vybrané články

Nie je možné otvoriť pozíciu.

Kroky, ktoré by mali klienti hlavného brokera InstaForex podniknúť, keď nie je možné otvoriť pozíciu (objednávku).

oneskorenie pri vkladaní/výbere finančných prostriedkov.

Možné dôvody oneskorenia pri vkladaní/výbere finančných prostriedkov a ako riešiť problém.

Doplnenie vášho účtu pomocou akéhokoľvek z dostupných spôsobov