Facebook

Най-високо оценяваната руска тенисистка и посланик на марката ИнстаФорекс Дариа Касаткина за първи път в живота си влезе в последните 8 на Уимбълдън. Това е вторият четвърт финал в редицата на турнирите от Големия шлем за младия руснак - през май-юни 2018 г. Казакина уверено достигна четвъртфинала на не по-малко легендарния Роланд Гарос.
Този път Казакина загуби първия сет от силната белгийска Алисън Ван Уйтванк 6: 7, но след това взе една игра в ръцете си. Крайният резултат 6: 7, 6: 3, 6: 2 демонстрира убедителната победа на Дария. В четвъртфиналите Дария ще играе срещу финалиста на Уимбълдън от 2016 г. - Анжелик Кербер от Германия. В момента Дария изигра шест мача срещу германеца и резултатът е равен досега: 3-3. Касакина бе по-силна в Индиън Уелс през 2018 г., но загуби в решаващия мач по време на последния си мач в турнира в Ийстбърн.
Определено ще бъде страхотна игра за гледане, но ще има само един победител. ИнстаФорекс вярва, че Дария може да спечели и да влезе в последните 4 от най-престижния турнир на света.